Надія Павлівна Гуменюк (Лис) — українська поетеса, прозаїкиня, публіцистка, членкиня Національної спілки письменників України, заслужений журналіст України, лауреат премії Кабінету Міністрів України імені  Лесі Українки та інших літературних премій. Дружина відомого волинського письменника         Володимира Лиса.
Прочитайте "Плач пересмішниці" та дізнаєтесь, що спільного у залізної бізнес леді з простим хлопцем? І чи зможе правда та справедливість перемогти темряву? Це історія, яку дійсно варто прочитати! 
Чи знаєте ви, що пташку сойку в народі називають пересмішницею? Адже вона вміє імітувати голоси: "може закаркати, мов крук, а може й защебетати соловейком. Може навчитися і гавкати, і нявкати… і навіть людською мовою говорити…" Ця пташка не тільки надзвичайно красива, а й розумна та хитра. "Її розум виходить за межі інстинкту”. Саме такою, як ця пташка, хотіла стати Нора, юність якої пройшла в буремні 90-і роки. Вона рано пізнала, що таке бідність та страждання. Доросле життя почалося надто швидко та змусило Нору тяжко працювати. Потрапивши до рук торговців "живим товаром", дівчина пережила справжнє пекло. Але змогла не тільки вижити, а й стати "залізною Норою", перетворившись із колись наївної боязкої дівчинки у вольову жінку, яка більше ніколи не дасть себе скривдити. "Нікому не вдавалося похитнути Нору. Вона вміла тримати удар, приховувати емоції, самим лише поглядом вгамовувати пристрасті. Навчилася." Завдяки своєму розуму та наполегливості Нора очолила бізнес сім’ї Троянів, ставши дружиною Радія Трояна. Вона має сім’ю, гроші, владу… Та чи щаслива вона?
   Левко, попри свій юний вік, пішов добровольцем в АТО, яке стало початком страшної війни. А далі – полон, тортури та несподіване звільнення і повернення додому.  "...Невдовзі почалися виклики до суду. Звинувачення в тому, що "самовільно вийшли з оточення, у дезертирстві". Левко має відстояти свою правду в суді, який триває вже три роки. Адже честь для нього – найдорожче. А ще він має мрію: побудувати на місці колишнього маєтку Відинських реабілітаційний центр "Сонячний" для "сонячних" дітей. Та не тільки він має плани на цей шматок землі… Випадкова зустріч з дівчиною в червоній сукні перевернула все його життя. Чи міг він, рятуючи її, уявити, що Лара – донька Троянів, найбагатших та найвпливовіших у місті? Чим обернеться цей порятунок? І чого так злякалася Нора, побачивши хлопця?

 Коментарі